Олександр Омельчук: Центр енергоефективності — це основна структура, покликана допомагати миколаївським ОСББ економити 15 May 2020, 09:48

Олександр Омельчук: Центр енергоефективності — це основна структура, покликана допомагати миколаївським ОСББ економити

«Центр енергоефективності м. Миколаєва» — основна структура, створена для допомоги місцевим ОСББ.

Про це заявив заступник Миколаївського міського голови Олександр Омельчук в програмі «Добрий Вечір» на каналі «Ніс-ТВ».

Віце-мер підкреслив, що держава та місто усебічно сприяє впровадженню енергоефективних заходів у житловій сфері міста.

«Той процес довіри, що оселився в головах ОСББ, продовжується. В цьому році держава, не дивлячись на важкі процеси, пов’язані з пандемією, не забула про людей та виділила на «теплі» кредити більше 400 млн грн — і сьогодні ці кошти освоюються, в тому числі, і миколаївськими ОСББ», — повідомив Омельчук.

Він наголосив, що ОСББ, перед приняттям рішення, чи скористатися можливостями програми, керуються двома принципами – чи працює програма , а тут можна не вірити на слово чиновникам, а піти до сусідів і подивитися, як спрацювала програма на конкретних прикладах. А таких прикладів у Миколаєві вже сотні. Другий принцип – це, звичайно, фінансування.

«Тут варто зазначити, що місто, як партнер держави, повинні допомагати місцевим ОСББ, передбачивши необхідну суму в бюджеті міста. В минулому році Миколаїв вийшов в лідери по компенсаціям з «теплих» кредитів, виділивши на ці потреби 15,5 млн. В цьому році пандемія внесла свої корективи, і, я вважаю, хай навіть ми не вийдемо в лідери, але допомагати нашим мешканцям економити на оплаті комунальних послуг повинні», — наголосив Омельчук.

Він зазначив, що попит на «теплі» кредити невпинно зростає.

«Багато депутатів зверталися до мене з проханням передбачити фінансування, оскільки на їх округах уже безліч ОСББ хочуть здійснити енергомодернізаційні заходи, і ми проситимемо про виділення цих коштів. В цьому році ми просимо 7 млн грн, при тому що заявок зібралося вже на суму, що набагато більше. Ми наполягаємо на тому, щоб в даний період, ускладнений вірусом, житловій сфері приділили трохи більше уваги», — підкреслив віце-мер.

Олександр Омельчук нагадав, що комунальна установа «Центр енергоефективності м. Миколаєва» був створений як міська установа саме для цілей пропаганди енергоефективних заходів в житловій сфері.

«Об’єктивно я можу сказати, що результати, які ми маємо в житлові сфері, багато в чому – заслуга Центру енергоефективності. Так еволюційно склалося, що люди пов’язують надовго свій вид діяльності з конкретним підприємством чи установою, інколи змінюють його на особисті інтереси і сьогодні ми пройшли цей етап. У Центрі енергоефективності змінилося місце розташування, наразі він знаходиться на вул. Фалєєвській, 13. Його очолив молодий перспективний керівник – Віталій Васильєв, і сьогодні Центр активно проводить основні цілі, для яких він створений. В умовах пандемії він проводить просвітницькі вебінари, які давно вже вийшли за межі міста – до нас приєднуються й переймають досвід інші міста», — розповів Омельчук.

Віце-мер наголосив, що основним локомотивом, створеним для гуртування ОСББ задля впровадження енергомодернізаційних заходів в їх будинках, залишаться КУ «Центр енергоефективності м. Миколаєва»

«Робота Центру призвела до того, що паралельно запрацювали інші структури, громадські організації, які займаються схожою діяльністю. Ми вважаємо, що це чудово, оскільки чим більше з’явиться таких ініціатив, тим кращими будуть показники міста в енергоефективності. Для місцевих ОСББ основною структурою є комунальна установа – Центр енергоефективності м. Миколаєва – структура, покликана допомагати ОСББ», — підкреслив Олександр Омельчук.
YouTube Video Preview